Ukrayna, Tokyo Olimpiyatı’na 90’ı kadın 157 sporcu ile katılacak

Tarih: 21/07/2021 9:10:15

23 Temmuz’da başlayıp 8 Ağustos’ta sona erecek olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Ukrayna 90 kadın ve 57 erkek sporcu ile katılacak.

Ukrayna’nın 2020 Olimpiyatları’ndaki en yaşlı temsilcisi maraton koşucusu Aleksander Sitkovskiy olacak . Kariyerindeki 4. olimpiyata katılan 43 yaşındaki sporcu en iyi sonucu 12. olduğu Londra 2012’de gösterdi. Ancak kadın sporcular arasında en fazla deneyim disk atıcı Natalia Semyonova‘da . 39 yaşındaki sporcu kariyerinde beşinci olimpiyatlarda yarışacak! En iyi sonucu Pekin 2008’de 14. sırada göstermişti.

Ve Ukrayna milli takımının en genç sporcusu unvanı, 15 yaşındaki dalgıç Aleksey Sereda . Genç yaşına rağmen şimdiden iki kez Avrupa şampiyonu oldu ve Olimpiyat Oyunları’nda madalya alması beklenmektedir. Darina Duda ise 18 yaşına girecek bir jimnastikçi olarak en genç sporcular arasında yer alıyor.

2020 OLİMPİYATLARINDA UKRAYNA TAKIMI SPORCULARI

Sporcu Doğum Tarihi Ağırlık
BADMİNTON
  Erkekler    
1 Почтарев Артем 24.07.1993  
  Kadınlar    
2 Улитина Мария 05.11.1991  
BOKS
  Erkekler    
3 Буценко Николай 20.06.1991 57 kg
4 Харциз Ярослав 07.05.1997 63 kg
5 Хижняк Александр 03.08.1995 75 kg
6 Рогава Цотне 02.05.1993 91+ kg
  Kadınlar    
7 Лысенко Анна 22.12.1991 69 kg
SERBEST GÜREŞ
  Erkekler    
8 Михайлов Василий 24.06.1995 74 kg
9 Хоцяновский Александр 20.07.1990 125 kg
  Kadınlar    
10 Ливач Оксана 14.05.1997 50 kg
11 Татьяна Кот 05.09.1994 57 kg
12 Коляденко Ирина 28.08.1998 62 kg
13 Черкасова Алла 05.05.1989 68 kg
14 Белинская Алла 08.10.1995 76 kg
GREKOROMEN GÜREŞ
  Erkekler    
15 Темиров Ленур 01.01.1990 60 kg
16 Насибов Парвиз 18.08.1998 67 kg
17 Беленюк Жан 24.01.1991 87 kg
HALTER
  Erkekler    
18 Деха Ирина 14.05.1996 76 kg
19 Конотоп Камила 23.03.2001 55 kg
BİSİKLET (Dağ Bisikleti)
  Kadınlar    
20 Беломоина Яна 02.11.1992  
BİSİKLET (Trek)
  Kadınlar    
21 Старикова Елена 22.04.1996  
22 Басова Любовь 16.07.1988  
BİSİKLET (Yol)
  Erkekler    
23 Будяк Анатолий 29.09.1995  
  Kadınlar    
24 Кононенко Валерия 14.05.1990  
KÜREK
  Erkekler    
25 Хмара Игорь 18.03.1990  
26 Ковалев Станислав 20.08.1991  
KANO
  Erkekler    
27 Алтухов Павел 23.12.1995  
28 Вандюк Юрий 07.05.1994  
29 Янчук Дмитрий 14.11.1992  
  Kadınlar    
30 Лузан Людмила 27.03.1997  
31 Четверикова Анастасия 13.04.1998  
32 Повх Мария 08.01.1989  
33 Тодорова Анастасия 10.12.1993  
34 Кичасова-Скорик Мария 20.07.1993  
35 Куклиновская Людмила 04.01.1998  
36 Юрийчук Юлия 01.07.1998  
KANO (Slalom)
  Kadınlar    
37 Ус Виктория 29.04.1993  
CİMNASTİK
  Erkekler    
38 Радивилов Игорь 19.10.1992  
39 Пахнюк Петр 26.11.1991  
40 Юденков Евгений 10.04.1993  
41 Ковтун Илья 10.08.2003  
  Kadınlar
42 Варинская Диана 22.03.2001  
RİTMİK CİMNASTİK
  Kadınlar    
43 Оноприенко Виктория 18.10.2003  
44 Пограничная Кристина 13.05.2003  
45 Возняк Анастасия 09.12.1998  
46 Мелещук Ева 29.09.2001  
47 Бондарчук Мариола 23.03.2002  
48 Высочанская Мария 10.09.2002  
49 Дуда Дарья 29.11.2003  
JUDO
  Erkekler    
50 Лесюк Артем 30.11.1996 60 kg
51 Зантарая Георгий 21.10.1987 66 kg
52 Ньябали Кеджау 08.07.1990 90 kg
53 Хаммо Яков 11.06.1994 100+ kg
  Kadınlar    
54 Белодед Дарья 10.10.2000 48 kg
55 Каланина Елизавета 01.02.1995 78 + kg
56 Турчин Анастасия 03.01.1995 78 kg
KARATE
  Erkekler    
57 Горуна Станислав 01.03.1989 75 kg
  Kadınlar
58 Терлюга Анжелика 27.03.1992 55 kg
59 Серегина Анита 16.01.1990 61 kg
AT BİNİCİLİĞİ
  Erkekler    
60 Продан Александр 27.03.1998  
  Kadınlar    
61 Логутенкова Инна 19.10.1986  
ATLETİZM
  Erkekler    
62 Проценко Андрей 20.05.1988  
63 Пискунов Глеб 25.11.1998  
64 Кохан Михаил 22.01.2001  
65 Городисский Богдан-Иван 18.05.1994  
66 Нижник Николай 26.07.1995  
67 Ситковский Александр 09.06.1978  
68 Забуженко Эдуард 18.04.1998  
69 Лосев Иван 26.01.1986  
70 Главан Iгop 25.09.1990  
71 Закальницкий Марьян 19.08.1994  
72 Банзерук Иван 09.02.1990  
73 Нестеренко Никита 15.04.1991  
74 Гаврилюк Михаил 19.01.1999  
75 Коваленко Назар 09.02.1987  
76 Мусиенко Iгop 22.08.1993  
77 Погорилко Александр 16.04.2000  
78 Барабанов Никита 25.05.2001  
79 Даниленко Даниил 10.10.1994  
80 Мазур Владислав 21.11.1996  
81 Смелик Сергей 19.04.1987  
  Kadınlar    
82 Магучих Ярослава 19.09.2001  
83 Левченко Юлия 28.11.1997  
84 Геращенко Ирина 10.03.1995  
85 Бех-Романчук Марина 18.07.1995  
86 Саладуха Ольга 04.06.1983  
87 Климец Ирина 04.10.1994  
88 Новожилова Ирина 07.01.1986  
89 Рыжикова (Ярощук) Анна 24.11.1989  
90 Ткачук Виктория 08.11.1994  
91 Мельник Татьяна 02.04.1995  
92 Климюк Екатерина 02.06. 1995  
93 Брызгина Анастасия 09.01.1998  
94 Прокофьева Евгения 05.06.1995  
95 Михайлова Дарья 29.04.1989  
96 Оляновская Людмила 20.02.1993  
97 Сахарук (Филюк) Мария 14.10.1995  
98 Килипко Марина 10.11.1995  
99 Голодная Ольга 14.11.1991  
100 Калюжная Виктория 11.07.1994  
101 Шевчук Анна 18.07.1996  
102 Пироженко-Чорномаз Наталья 23.01.1997  
103 Семенова Наталия 07.07.1982  
104 Гладийчук Яна 21.05.1993  
105 Стребкова Наталья 06.03.1995  
106 Миколенко Мария 04.04.1994  
107 Логвиненко Алина 18.07. 1990  
108 Качур Яна 13.01.1997  
YÜZME
  Erkekler    
109 Бухов Владислав 05.07.2002  
110 Кесиль Денис 26.10.2000  
111 Романчук Михаил 07.08.1996  
112 Трояновский Игорь 09.08.2002  
113 Фролов Сергей 14.04.1992  
114 Шевцов Сергей 29.06.1998  
  Kadınlar    
115 Зевина Дарья 01.09.1994  
116 Панчишко Кристина 03.06.1998  
SENKRONİZE YÜZME
  Kadınlar    
117 Савчук Анастасия 02.03.1996  
118 Федина Марта 01.02.2002  
119 Яхно Елизавета 04.06.1998  
120 Алексиева Владислава 29.05.2001  
121 Алексиева Марина 29.05.2001  
122 Сидоренко Ксения 02.07.1986  
123 Резник Екатерина 20.11.1995  
124 Шинкаренко Алина 14.11.1998  
125 Гришко Вероника 31.08.2000  
OKÇULUK
  Erkekler    
126 Гунбин Алексей 08.11.1992  
  Kadınlar    
127 Марченко Вероника 03.04.1993  
128 Павлова Анастасия 09.02.1995  
129 Сиченикова Лидия 03.02.1993  
ATICILIK
  Erkekler    
130 Коростылев Павел 05.11.1997  
131 Омельчук Олег 07.06.1983  
132 Царьков Олег 22.03.1988  
133 Кулиш Сергей 17.04.1993  
  Kadınlar
134 Костевич Елена 14.04.1985  
   
  Kadınlar    
135 Маловичко Ирина 06.12.1993  
CİMNASTİK TRAMPOLİN
  Erkekler    
136 Просторов Николай 18.12.1994  
DALIŞ
  Erkekler    
137 Середа Алексей 25.12.2005  
138 Сербин Олег 11.08.2001  
139 Колодий Олег 16.03.1993  
  Kadınlar    
140 Кесарь Виктория 11.08.1993  
141 Письменская Анна 12.03.1991  
142 Лискун София 07.02.2002  
MODERN PENTATLON
  Erkekler    
143 Тимощенко Павел 13.10.1986  
TENİS
  Kadınlar    
144 Свитолина Элина 12.09.1994  
145 Ястремская Даяна 15.05.2000  
146 Киченок Людмила 20.07.1992  
147 Киченок Надежда 20.07.1992  
MASA TENİSİ
  Erkekler
148 Koy Лей 20.11.1982  
  Kadınlar    
149 Песоцкая Маргарита 09.08.1991  
150 Гапонова Анна 28.10.1985  
TRİATLON
  Kadınlar    
151 Елистратова Юлия 15.02.1988  
ESKRİM
  Erkekler    
152 Никишин Богдан 29.05.1980  
153 Рейзлин Iгop 07.02.1984  
154 Свичкарь Роман 18.06.1993  
155 Герей Анатолий 31.03.1989  
  Kadınlar    
156 Харлан Ольга 04.09.1990  
157 Кривицкая Елена 23.02.1987  


Kaynak : ukrhaber.com