"Україна і надалі буде привабливою для інвесторів" - Директор з маркетингу та розвитку бізнесу компанії "Харекет" Алдатмаз

Tarih: 05/05/2021 13:14:50

"Харекет" є найбільшою компанією з прокату підйомних кранів, платформ, транспортування важких вантажів та монтажу вітрогенераторів не лише в Туреччині, але і в регіоні, а також прагне реалізувати важливі проекти і на українському ринку. Хюсаметтін Алдатмаз, директор з маркетингу та розвитку бізнесу компанії "Харекет Проже Ташимаджилиги ве Юк Мюхендіслігі" (проектування, транспортні та вантажні перевезення, інженерія) розповів веб-порталу TUID про діяльність та цілі компанії в Україні.

Розкажіть нам про себе.

Я народився в Хатаї в 1987 році. У 2012 році я закінчив навчання в університеті Газіантепа на факультеті промислового машинобудування (англійською мовою). Наразі я продовжую навчання на ступінь магістра з управління в університеті "Коч" з 2020 року.

Під час навчання в університеті я мав досвід роботи та навчання в Нью-Йорку та Польщі.

Що стосується мого ділового життя, то я майже шість років працював директором з управління ланцюгами поставок та розвитку бізнесу в великих технологічних турецьких компаніях, що займаються роздрібною торгівлею та електронною комерцією.

З 2018 року я працюю менеджером зі стратегічного планування, відповідальним за стратегію компанії та ринку в компанії АТ "Харекет Проже Ташимаджилиги ве Юк Мюхендіслігі" (Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendislik A.Ş.), а з 2020 року Директором з маркетингу та розвитку бізнесу, відповідальним за стратегію, розвиток бізнесу та маркетингову діяльність. У той же час я маю завдання керувати процесом структурування нашої компанії в Україні.

У період з 2000 по 2012 рік я брав участь у національних змаганнях як професійний плавець. Я продовжую регулярно займатися спортом. Окрім цього, мені подобається подорожувати та відкривати для себе нові місця та культури.


Не могли б ви розповісти про свою компанію?

Компанія "Харекет" вже понад 60 років здійснює проектні перевезення, перевезення важких та нестандартних вантажів, надає в оренду підйомні крани та платформи, виконує підйомні, опускаючі та монтажні роботи з надважкими вантажами та конструкціями. Також ми пропонуємо нашим клієнтам планування проектів, топографічні дослідження, інженерні роботи з підйому вантажу, послуги з управління проектами та монтажні роботи.

Ми беремо участь у багатьох важливих проектах, що виконуються у галузі атомної енергетики, нафтохімії, нафти та газу та відновлюваної енергетики, транспортування об'єктів та робіт у відкритому морі, будівництва та інфраструктури в Туреччині, а також у більш ніж 20 країнах, серед яких Туркменістан, ОАЕ, Оман, Україна, Алжир, Казахстан, Узбекистан, Грузія, Румунія та Азербайджан.

Ми ведемо діяльність через регіональні офіси в Стамбулі, Ізмірі, Анкарі та Мерсіні в Туреччині, а також за кордоном через офіси в Дубаї, Абу-Дабі, Омані, Україні, Узбекистані, Казахстані та Іспанії, і через агентства в Азербайджані, Алжирі та Південній Кореї.


Як давно ви працюєте на Україні? Які ваші цілі в країні?

З 2018 року ми зацікавилися українським ринком. У 2019 році ми створили місцеву компанію ТОВ "Харекет УКР" одночасно з проведенням робіт щодо техніко-економічного обґрунтування для інвестицій, співбесід із замовниками та постачальниками. Ми оперативно підшукали персонал та почали інвестувати, тим самим створивши собі сильне підґрунтя для постійної й стабільної діяльності в Україні.

У 2019 році ми виграли тендер на монтажні роботи проекту Сивашської ВЕС загальною потужністю 245,7 мегават в Херсонській області. Невдовзі проект буде успішно завершено. На даний час в Україні ми забезпечуємо роботою 90 осіб, 30 з яких є українськими співробітниками, а 60 турецькими.

Наші очікування полягають в тому, щоб завдяки нашим великим можливостям щодо обладнання та інженерному досвіду реалізувати вітроенергетичні проекти в Україні, а також великі проекти в галузі енергетики, нафтохімії, нафти та газу, будівельної інфраструктури, атомної енергетики та верфі.

Наше обладнання високої вантажопідйомності вже наявне в Україні. Ми плануємо працевлаштовувати більше місцевого персоналу та приносити користь регіону.

Крім того, ми зосередимося на позагабаритних транспортних операціях у наступних періодах. Ми маємо для цього всі ліцензії на перевезення для нашої компанії та наших транспортних засобів, а також виконали всі необхідні процедури. Наша мета - надати консолідовані послуги під ключ для наших клієнтів в Україні за світовими стандартами якості. Ми працюємо з професійними у кожній сфері місцевими та іноземними консультантами, щоб надавати послуги за цими стандартами.

Останнім часом Україна приділяє особливу увагу проектам з відновлюваної енергетики та інфраструктури. Чи спостерігається зростання попиту на транспортні послуги разом з цими інвестиційними кроками?

Україна є країною, якій віддають перевагу великі інвестори, особливо завдяки стимулам у відновлюваній енергетиці та інфраструктурі. Незважаючи на припущення, що останні політичні події можуть мати негативний вплив на інвестиції, Україна і надалі буде привабливою країною для інвесторів. Ми можемо спостерігати цей потенціал, особливо з урахуванням запитів на послуги щодо транспортування енергії та інфраструктурних проектів.


Як спалах коронавірусу вплинув на діяльність вашої компанії?

Пандемія уповільнила інвестиційні рішення у глобальній перспективі. Інвестори почали діяти більш обережно щодо свого майбутнього планування під час пандемії. Це призвело до того, що деякі з масштабних проектів були скасовані, а деякі відкладені. Серед негативних наслідків, які ми зазнали у наших поточних проектах, можна назвати затримки та продовження часу виконання проекту. З іншого боку, ми спланували вдосконалення наших внутрішніх процесів для мінімізації цих наслідків. Ми продовжуємо працювати над операційною ефективністю та зниженням витрат.

Які ваші очікування щодо економіки України та Туреччини в 2021 році?

Я вважаю, що темпи приросту Туреччини становитимуть 1,8 відсотка минулого року, незважаючи на негативні наслідки епідемії коронавірусу, а прискорення заходів щодо вакцинації в 2021 році матиме позитивний вплив на економіку. Той факт, що МВФ і Світовий банк переглянули свої прогнози зростання на 2021 рік в бік зростання, підтверджує цю думку.

Незважаючи на економічний спад в Україні в 2020 році, я думаю, нас очікує більш позитивна ситуація із запланованими на цей рік інвестиціями. Проте напруженість з Росією останнім часом визначатиме ситуацію, яка складеться до кінця року.

 Kaynak : -