«Ми можемо відкрити нову сторінку в історії турецько-українських торгівельних відносин»: пан Озташкин - Головний виконавчий директор «Віташ Груп»

Tarih: 22/04/2021 14:29:35

 

«Віташ Груп» - одна з лідерів промислових компаній Туреччини, товарам якої віддають перевагу провідні країни світу, продовжує нарощувати обсяг торгівлі в галузі з’єднувальних елементів-кріплень в Україні. Голова ради директорів компанії та учасник Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини (далі по тексту – TUİD) Хакан ОЗТАШКИН, розповів TUİD Web про корпоративну діяльність «Віташ» та визначив основні напрямки та мету її діяльності в Україні.

 

Чи не могли б ви коротко розповісти про себе, хто такий Хакан ОЗТАШКИН?

 

Я народився в 1971 році в місті Ерзурум. Початкову, середню та старшу школи я закінчив у Ерзурумі. Далі я отримав диплом машинобудівного факультету в Стамбульському університеті. Я одружений, маю двох дітей. Стосовно своєї професійної діяльності можу сказати наступне, - я виконую обов’язки Голови ради директорів - Головного виконавчого директора компанії, яка займається діяльністю у секторі будівельних матеріалів, металовиробів та з’єднувальних елементів-кріплень, офіси якої розташовані в м.Стамбул і м.Коджаелі (Туреччина) та Штутгарті (Німеччина).

 

Крім того, я виступаю учасником багатьох міжнародних неурядових організацій, що діють як на території Туреччини так і поза її межами і активно сприяю розвитку та діяльності таких організацій. Я живу в місті Стамбул. Але зізнаюся, що обожнюю подорожувати в рамках робочих відряджень і поїздок. Щоразу, коли з’являється вільна хвилинка, я намагаюся провести час разом зі своїми близькими друзями. Я далекоглядна людина, яку цікавлять дослідження та інновації. З іншого боку, я, будучи людиною, яка живе не лише роботою, намагаюся підтримувати соціальні проекти, займатися суспільно-корисними справами та допомагати різним організаціям.

 

Після здійснення першого кроку в професійне життя, однією з моїх найзаповітніших мрій стало досягнення успіху та визнання, а також бажання стати прикладом для наслідування для інших людей в суспільстві. Я вивчаю біографії успішних бізнесменів та талановитих керівників, після чого, беру собі на замітку основні важливі моменти, що сприяли досягненню успіху людей, яких я беру собі за приклад.

 

Інша особливість мого характеру полягає у тому, що я люблю вирішувати нові задачі й проблеми, таким чином, забезпечуючи постійність та сталість досягнутих успіхів. Я ніколи не боявся ризикувати, не дуже переймався невдачами чи втратами. Завдяки цінним знанням і досвіду, які я зміг отримати за життя, я навчився робити, деколи, досить-таки ризиковані кроки. Я людина, яка вірить, що ризик, навіть якщо він призводить до певних втрат, є завжди початком чогось нового, свого роду «відродження».

 

Чи не могли б ви розповісти про основні напрямки діяльності вашої компанії?

 

Компанія «Віташ Фестенерс» (Vitaş Fasteners) розпочала свій довгий шлях у торговельно-виробничій сфері у далекому 1969 році, коли вона була заснована у вигляді невеликої торгівельної точки на ринку. Спочатку ми займалися купівлею-продажем, далі почали імпортувати товари, потім ми зробили перший крок у виробничу галузь і, врешті-решт, змогли вибитися у лідери турецьких промисловців, що славляться якістю своєї продукції та послуг. «Віташ Фестенерс» (Vitaş Fasteners), здійснюючи поставки спеціально розробленої та запатентованої продукції, надає логістичну підтримку в рамках національних та міжнародних проектів, що реалізуються як у Туреччині так і поза її межами, а також забезпечує потреби всіх секторів виробництва, що використовують кріплення. Наша компанія є затвердженим в рамках соціальних проектів Європейського Союзу постачальником, що використовує провідні будівельні технології.

 

Основними галузями, в рамках яких ми здійснюємо поставки, є: будівництво, житло, інфраструктурні об’єкти, металоконструкції та збірні будівлі, лінії електропередачі, системи вітрової та сонячної енергії, машинобудівельний сектор, метро та залізничні системи, електрифікація, мости, кількаярусні автомобільні переїзди та тунелі, природний газ циклові електростанції, нафтохімічні споруди, оборонна промисловість, авіаційна та космічна промисловість, побутової техніка та допоміжні галузі, автомобільна промисловість та споріднені галузі, а також телекомунікації.

 

Компанія «Віташ Фестенерс» (Vitaş Fasteners), завдяки якості та високій доданій вартості продукції, гідно зарекомендувала себе в сфері постачань продукції автомобільної промисловості в країни ЄС, серед яких можна виділити Німеччину та її провідні компанії, зокрема: Mercedes-Benz, Volkswagen, BMW, Bosch, Kassbohrer тощо.

 

Серед міжнародних проектів та державних закупівель можна окремо виділити будівництво київського аеропорту «Бориспіль», а серед інвестиційних проектів національних масштабів - аеропорт Стамбулу, Мармарай (*підводний залізничний тунель), кількаярусний автомобільний тунель, міст Чанаккале, тунель «Овід», залізничні полотна й системи та інші проекти, в рамках яких нам, у якості затвердженого постачальника, завдяки якісній продукції, вдалося внести свій неоціненний внесок.

 

На даний момент ми здійснюємо поставки матеріалів різноманітним виробничим базам, міжнародним компаніям, які займаються виробничою діяльністю та будівельним майданчикам, що знаходяться в Канаді, Німеччині, Австрії, Франції, Італії, Туркменістані, Казахстані, Азербайджані, Польщі, Румунії, Болгарії, Хорватії, Росії, Грузії, Іраку, Марокко, Алжирі, Тунісі, Албанії, Греції тощо. Обсяги експорту в ці країни збільшуються щодня.

 

Виробництво компанії, в рамках вимог директиви Європейського Союзу від 2002 року, специфікацій ROSH та REACH, здійснюється виключно з матеріалів, які не загрожують здоров’ю людей. У нас є продукція для конструкційних сталей, яка відповідно до директиви Європейської організації з технічного оцінювання (EOTA), пройшла перевірку та отримала сертифікат на вогнестійкість ЕТА. Наша продукція відповідає вимогам міжнародних стандартів DIN/ISO/TSE.

 

Наша продукція покривається гарантіями. Наша компанія підписала Зобов'язання щодо захисту споживачів. Ми зразкова компанія, яка пропонує якісну та безпечну продукцію, що відповідає необхідним фізичним показникам, вимогам з охорони праці та безпеки працівників.

 

Наша компанія, беручи за основу принципи якості, щодня вдосконалюється та підвищує рівень задоволення споживачів, таким чином завойовуючи нові професійні вершини. Ми надаємо послуги найвищої якості для всіх секторів, в рамках яких використовуються та продаються кріплення й з’єднувальні елементи, зокрема: сфери будівництва, побутової техніки, автомобільної промисловості, меблів та різноматні промислові об’єкти.

 

Від дня свого заснування компанія «Віташ Фестенерс» (Vitaş Fasteners), надаючи своїм клієнтам найякісніші продукти та послуги за максимально доступними й актуальними цінами, не понижаючи планки рівня якості, намагається досягнути найвищого рівня задоволеності клієнтів. Дещо дивно прозвучить, але кріплення та з’єднувальні елементи не прощають помилок, недбалості чи незнання. Якісні елементи та кріплення можна виготовити лише за допомогою ефективної системи контролю якості та виробництва відповідно до стандартів. Виробництво якісних та надійних кріплень можливе лише за умови правильного підбору сировини, роботи кваліфікованого персоналу та наявності необхідного обладнанні.

 

Наша компанія має добре розвинену технічну інфраструктуру для виготовлення всіх без виключення видів кріплень, яка використовується з метою зменшення системних витрат та повного задоволення потреб замовників. Компанія, завдяки широкому асортименту продукції, стала надійним партнером, готовим розробити рішення для потреб найвибагливіших клієнтів.

 

Якими видами діяльності ви займаєтеся в Україні?

 

Ми проводимо свою комерційну діяльність через зовнішньоторговельні компанії, розташовані в різних містах України, та посередницькі компанії в Стамбулі. В Україні ми займаємося продажем продукції для потреб проектів місцевих українських та турецьких будівельних компаній. В сфері логістики ми здійснюємо матеріально-технічне забезпечення різних промислових об'єктів. В майбутньому, збільшивши обсяг комерційної діяльності за допомогою фірм, розташованих у різних куточках України, ми плануємо максимально широко розгорнути спектр діяльності нашої компанії на українському ринку.

 

Окремо наголошу на тому, що ми члени спілки TUİD. TUID - це міжнародна організація, яка завдяки веденню успішної діяльності та організації блискучих заходів, змогла гідно зарекомендувати й зайняти важливе місце в житті України. Спілці вдалося звести міст братерства, що об’єднав Туреччину і Україну не просто економічними, але й міцними дружніми відносинами, таким чином сприяючи розвитку взаємовідносин обох країн. Повірте, завдяки зусиллям талановитих керівників, вмілих організаторів та дорогоцінних учасників TUID, спілці, безсумнівно, вдасться досягнути блискучих результатів в Україні. Я хотів би висловити щиру вдячність перш за все турецьким бізнесменам та усім іншим учасникам, які зробили свій внесок в діяльність організації.

 

Як ви оцінюєте потенціал та можливості української галузі в якій ви здійснюєте діяльність?

 

 

Україна наразі як в економічному плані так із точки зору європейської інтеграції переживає часи великих змін. В рамках розвитку країна робить швидкі та впевнені кроки на шляху до досягнення статусу лідируючого ринку регіону. Я думаю, що це найкращий момент для турецьких бізнесменів, щоб заходити на місцевий ринок. Гадаю, що можливість вкладення інвестицій в Україні слід оцінювати за галузевими принципами. Якщо процес виділення земельних ділянок, облаштування інфраструктури тощо в рамках організованих промислових зон, що зводяться тут по моделі турецьких, пришвидшиться, тоді Україна може стати однією з перших країни, куди поллється потік інвестицій турецьких бізнесменів. Це може стати гарною можливістю для фірм-виробників, що працюють в інших секторах, зокрема: текстиль, побутова техніка, автомобільні запчастини, залізо та сталь тощо.

 

Країна, завдяки особливостям свого географічного розташування, є таким собі мостом до Європи. Вона відіграє важливу роль у міжнародній комерційній діяльності, оскільки межує на півночі, заході та півдні з такими країнами, як Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина, Білорусь, Молдова. Великим здобутком для країни стане зайняття провідних місць на ринках перелічених мною країн а через них – здобуття доступу до європейського ринку. У випадку здійснення інвестицій, лише завдяки географічному положенню країни, можливо буде здійснювати поставки продукції для різних промислових галузей країн Європи, зокрема для другорядних гілок автомобільної промисловості Німеччини, Польщі та Чехії. Ось завдяки чому Україна має шанс посісти досить важливе місце.

 

Яка ваша мета в Україні?

 

 

В основному, ми експортуємо продукцію до Німеччини та інших країн Європи. Після розгляду інвестиційного плану на 2022 рік, ми зможемо скористатися можливостями, які пропонує інвесторам український ринок, впевнений, що Україна, завдяки близькості до країн Європейського Союзу, відіграє ключову роль у розвитку нашого ринку та обсягів торгівлі.

 

Перш за все, ми можемо створити спільні підприємства з українськими компаніями, які здійснюють діяльність в близьких до нашої галузях. Ми маємо намір пришвидшити наші продажі та активувати маркетингову діяльність, шляхом надання як технічних послуг так і послуг з НДДКР (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи).

 

В майбутньому ми бажаємо розвивати нашу діяльність та разом із цим відкривати нові робочі місця.

Ми ставимо собі за мету надання клієнтам найякісніших послуг за рахунок зменшення системних витрат шляхом залучення кваліфікованого персоналу, використання сучасного обладнання і лабораторним дослідження та сприяння розробці будь-якої продукції в сфері кріплень зусиллями відділу НДДКР.

 

Наша команда складається з людей, які є фахівцями своєї справи, володіють повним спектром необхідних технічних знань та вміють вести командну гру. В рамках діяльності в Україні ми плануємо задіяти модель роботи, по якій ми працюємо в Туреччині. Ми віримо в те, що таким чином зробимо великий внесок в майбутнє та розвиток обох країн, як України так і Туреччини. Обсяг торгівлі з одним із найголовніших стратегічних партнерів Туреччини – Україною у 2019 році збільшився до 10,2 та становив близько 4,8 мільярдів доларів. Незважаючи на спалах короно вірусної інфекції (Covid-19), обсяг торгівлі за перші дев'ять місяців 2020 року становив 3,3 мільярди доларів. Ми прогнозуємо подальше збільшення обсягу торгівлі в рамках співпраці між нашими двома країнами.

Термін реалізації інвестиційного проекту - п’ять років. Цього строку достатньо для реалізації інвестиційних планів, однак, можливо, він буде продовжений. Зменшення суми інвестицій, надання певних пільг в питаннях сплати податку на прибуток, ПДВ в рамках визначеного строку та активне сприяння виробництву техніки, машин та обладнання під час інвестиційного процесу – стануть безумовною перевагою. Під час реалізації інвестиційного проекту, мусять бути передані права користування земельною ділянкою або спільним майном, наданим державою та здана в оренду земельна ділянка, а після закінчення строку дії контракту з приватного інвестування, інвестору має бути надане право набуття права власності на земельну ділянку. Кошти на будівництво, реконструкцію, реставрацію, зведення відповідних об’єктів інфраструктури, необхідних для реалізації великого інвестиційного проекту, повинні черпатися з державного та місцевих бюджетів.

Збільшення загальної суми державної підтримки з 30 до 50 відсотків для нових інвестиційних проектів також буде доречним для потенційних компаній-інвесторів. Український уряд зробив заяву стосовно відкриття державних закупівель на управління та експлуатацію аеропортів, портів та залізничних терміналів в найближчий час та зробив акцент на тому, що це чудова нагода, яку не варто впускати. А це, в свою чергу, чудова нагода для вкладення інвестицій з боку турецьких бізнесменів та міжнародних компаній, оскільки для них це, окрім всього іншого, спосіб отримати матеріальну вигоду, окремо хочу зазначити, що така політика сприятиме активізації економічного росту України. З іншого боку, в рамках відносин двох наших країн з’явиться чудова довгострокова перспектива розвитку. Підписання угоди про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною сприятиме активізації та розвитку співпраці між нами. Інвестиції в такі галузі, як промисловість, енергетика та житлобудівництво тощо набудуть обертів. Як на мене, потрібно негайно, не втрачаючи часу, інвестувати в Україну. Повірте, так ми можемо відкрити нову сторінку в історії турецько-українських торгівельних відносин.

 

 

Яким чином спалах світової пандемії вплинув на діяльність вашої компанії? Які міри ви прийняли для боротьби з нею?

 

 

Від моменту розповсюдження пандемії Covid-19 з Китаю по всьому світі на початку 2020 року, Туреччина й інші світові країни зіткнулися з кризою у сфері охорони здоров’я дуже серйозних масштабів. Ця раптова криза у сфері охорони здоров’я спричинила, мабуть, чи не найбільший непередбачуваний та стрімко зростаючий економічний спад у всьому сучасному світі.

 

Криза у сфері охорони здоров’я та швидкий економічний спад змусили нашу компанію приймати швидкі рішення в рамках динамічно змінюючихся обставин. Саме в цей момент, ми впевнилися у важливості корпоративного управління та розпочали вести дискусії стосовно пошуку найкращих рішень. Наші компанії, в яких ми, до початку світової пандемії, створили систему корпоративного управління та ризиками, були готові до появи такого роду форс-мажорних обставин, тому негайно вжили необхідних заходів для ефективного вирішення проблем.

 

З іншого боку, ми стали свідками неготовності багатьох компаній до кризи, що призвело до того, що вони зазнали значних проблем через слабкі місця та прогалини в системах корпоративного управління. В останні роки як у Туреччині так і у всіх країнах світу, активно розпочався процес внесення змін в законодавство з метою популяризації  корпоративної моделі управління компаній. Законодавство Туреччини – не виключення, в нас, на ряду з іншими світовими країнами, вводиться в дію низка зобов’язань як для компаній відкритого типу, так і закритого. До обов'язкових правил щодо створення належної системи корпоративного управління, законодавством були введені ряд рекомендацій, що приймаються на добровільних засадах. Більшість компаній, які розцінюють норми, введені законодавством, як єдиний обов’язковий юридичний процес, до якого поступово необхідно залучатися, змогли адаптуватися до згаданих нововведень. Проте, дотримання вимог законодавства – не є ключовим моментом для встановлення належного порядку корпоративного управління. Саме спалах світової епідемії довів, наскільки важливим для компаній є застосування корпоративної моделі управління.

 

Після спалаху пандемії Covid-19 наші компанії раптово зіткнулися з низкою важливих проблем. В результаті, ми зрозуміли, що в період світової пандемії нам, з метою знищення збитків до мінімального рівня, необхідно працювати вдвічі активніше та наполегливіше. Крім того, ми вже зараз розпочали підготовку до нових економічних умов, що є актуальними під час та будуть актуальними після закінчення епідемії.

 

Компанія «Віташ Фестенерс» (Vitaş Fasteners), відповідно до мети свого заснування, провела ряд важливих робіт спрямованих на мінімізацію потенційних збитків від пандемії та підготовки компанії до складних післяпандемічних часів.

 

Від початку пандемії Covid-19, «Віташ Фестенерс» (Vitaş Fasteners) ввела в дію ще одну досить важливу ініціативу, що стала в пригоді особисто мені. Наші співробітники, під час спалаху та після взяття під контроль епідемічної кризи, постійно отримували інформацію про актуальні та потенційні проблеми й загрози, після чого негайно переходили до активних дій в рамках заздалегідь розроблених планів.

 

Наведу приклад. По-перше, вжили заходів для забезпечення здоров’я працівників.

По-друге, ми переглянули фінансові плани та заходи, заплановані до проведення з діловими партнерами. Безперечно, ми також стикалися з низкою проблем, зокрема: уповільнення/зупинка виробництва, обмеження/заборона поїздок та подорожей, посилення прикордонного контролю тощо.

З метою забезпечення фізичного та психічного здоров’я наших працівників ми задіяли спеціалістів з наших відділів кадрів. Ми підготували та ввели в дію правила та порядок подорожування, активно почали розвивати автоматизацію, запровадили новий тип робіт - віддалений, не виходячи з дому. Ми визначили ряд ключових ризиків, пов'язаних з працівниками, клієнтами, операціями та ланцюгами поставок. Ми організували поставки основних продуктів харчування, масок/дезінфікуючих засобів та подібних товарів для здоров’я.

Ми переглянули договори з нашими замовниками та постачальниками, провели оцінку об’ємів юридичних обов'язків.

Ми провели оцінку наявних об’ємів потужностей, повторну інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, після чого, домовились про планування процесу виробництва.

Після аналізування всіх можливі фінансових та робочих сценаріїв (повернення до звичного режиму роботи, падіння ринків, посилення обмежень, глобальний карантин голод тощо), ми визначили план дій для кожного з таких сценаріїв.

 

Дотримуючись рекомендацій, вказівок та рішень центральних органів влади країни, вдалося забезпечити послідовність рішень, прийнятих компанією.

Наша компанія, окрім всього іншого, розцінила спалах пандемії Covid-19 як виклик для перевірки себе в антикризовому управлінні. Прикладені для боротьби з вірусом зусилля, допомогли нам зрозуміти як компанія поводитиметься в інших кризових ситуаціях.

На останок, хочу побажати здоров’я всім народам світу, жителям різних країн, а особливо Туреччини та України.

 Kaynak : -