Ерсін Назали : “Україна надає інвесторам привабливі можливості”

Tarih: 18/09/2020 10:49:55

 

Ерсін Назали, один із засновників і керівний  партнер Назали, однієї з ведучих адвокатських фірм Туреччини, відповів на питання TUİD WEB.

 

Перш за все, можна з вами познайомитися?

Вищу освіту я отримав на Факультеті політичних наук Анкарського університету. Після цього закінчив Юридичний факультет. Навчався в магістратурі за програмою міжнародного податкового права у Королівському коледжі та за програмою податкового права в Стамбульському університеті.  Пізніше також у Стамбульському університеті захистив докторську з податкового права.  

Після випуску з університету я деякий час працював у податковому відділі компанії, яка займалася міжнародним податковим консалтінгом, а після цього – заступником ревізора у Ревізійній комісії Офісу Премєр-міністра. У 2004 році мене призначили на посаду заступника аудитора, а у 2007 році – на посаду аудитора.  У березні 2009 року, додатково до обовязків аудитора, за розпорядженням Міністра фінансів я був включений до складу Податкової ради та брав участь у роботі з перегляду податкового законодавства.

 

 

У 2011 та 2012 роках працював податковим інспектором у складі групи з тонкої капіталізації, трансфертного ціноутворення та іноземних прибутків у Податковій інспекції.  

Упродовж 9 років моєї роботи у Податковій інспекції я отримав серйозний досвід у сферах податкового та корпоративного права, насамперед у таких галузях, як податкові суперечки, трансфертне ціноутворення, податкові інспекції, безподаткові злиття та поділи.

 

 

У серпні 2012 я перейшов до приватного сектору. Працював податковим консультантом і адвокатом,  створив відділ з питань оподаткування в одній з найбільших юридичних компаній Туреччині і світу. Наприкінці 2014 роки разом із моїми колегами ми створили компанію НАЗАЛИ Такс енд Легал, у якій я є керівним партнером.

Могли б ви розповісти про діяльність Вашої компанії?

 

 

Ми – багатопрофільна юридична компанія,  створена приблизно 6 років тому у складі 5 осіб, та у якій наша професійна команда, що на сьогоднішній день складається зі 160 спеціалістів у різних галузях, надає місцевим та іноземним клієнтам широкий спектр консультаційних послуг у сферах оподаткування, права, митних процедур та соціального страхування. В Туреччині у нас є 5 офісів, розташованих у Стамбулі, Анкарі, Ізмірі, Бурсі та Денізлі.  Минулого року ми відкрили офіси в Росії та Марокко та створили відділи по роботі з Нідерландами та Україною.  Продовжується робота по відкриттю найближчим часом наших офісів у Нідерландах, Великобританії та США.  

 

НАЗАЛИ буде надавати турецьким компаніям, які ведуть бізнес у країнах, де розташовані наші офіси, послуги юридичного консультування у різних питаннях, включаючи офшорні інвестиційні проекти, проекти міжнародного злиття і придбання, послуги по супроводу судових справ.  Наші послуги охоплюють не лише випадки відповідності податковому законодавству і режимам, але і врегулювання суперечок.  Наша основна мета – встановити із нашими клієнтами довготривалі і довірчі відносини та надавати їм найбільш необхідні послуги найбільш швидким та правильним способом. Ми впевнені, що наш глобальний підхід та інтелектуальні послуги будуть корисними у досягненні наших цілей.  

 

У НАЗАЛИ ми поєднуємо наш професіоналізм і досвід із динамічним та інноваційним діловим підходом, при якому беруться до уваги потреби наших клієнтів. Ми надаємо нашим клієнтам дійсно комплексні послуги, а той факт, що ми є спеціалістами з юридичної та фінансової історії, означає, що на певні ситуації ми можемо дивитися з багатьох різних точок зору.  Завдяки потужній комунікації між відділами, ми розробляємо і застосовуємо раціональне податкове планування і стратегії.     

 

Ви зазначили, що прагнете встановлювати міцні стосунки з клієнтами. Яким чином ви це забезпечуєте?

 

Наша основна мета – надавати найнеобхідніші послуги найбільш правильним способом. Гарне обслуговування, гарні бізнес поради та швидкі відповіді є основними принципами нашої фірми, які відрізняють її від конкурентів.  

Більше того, ми дотримуємося думки, що в усіх відносинах і насамперед у відносинах із нашими клієнтами, дуже важливою є ефективна комунікація, та надаємо великого значення довірі, увазі, взаєморозумінню та відвертості. Філософія послуг, які ми надаємо як місцевим, так і міжнародним клієнтам, включає якісне обслуговування, вчасне надання відповіді/допомоги та бізнес-орієнтований підхід.   

 

Могли б ви розповісти про можливості, які Україна пропонує інвесторам?

 

Можливості, які Україна пропонує, щоб залучити іноземних інвесторів до країни, пригорнули  увагу і турецьких інвесторів. Можливості, які пропонуються у галузях альтернативної енергетики та інфраструктури, стали факторами, які висувають Україну на перший план для інвесторів.

 

 

Взагалі Україна має потужний потенціал для іноземних інвестицій завдяки своєму географічному положенню, багатим природним ресурсам, дешевій та добре навченій робочій силі.

Україна стикалася із сумнівами інвесторів при виборі країни з огляду на їх побоювання, спричинені відсутністю економічної стабільності, однак завдяки змінам у законодавстві, прийнятим в останні роки,  права інвесторів було посилено і країна стала більш дружньою для інвесторів.  У звіті за 2020 рік, оприлюдненому Міністерством торгівлі Республіки Туреччина, передбачається, що з 2020 року прямі іноземні інвестиції до України знову зростатимуть. З метою досягнення цілей зростання, за підтримки міжнародних фондів протягом 5 років планується інвестувати 25 мільярдів доларів в інфраструктурні проекти на зразок аеропортів, мостів, портів, доріг та рейкових систем.   Турецькі будівельні компанії зараз є лідерами галузі.

 

 

Присутність турецьких інвесторів поступово зростає, особливо у будівельній галузі, і в такій ситуації важливим є тлумачення податкових і правових положень обох країн та орієнтування інвесторів. Хоча Україні і вдається залучати іноземних інвесторів завдяки заходам заохочення, процедури, які необхідно виконувати, є досить складними.

 

Як Ви зазначили, присутність турецьких інвесторів у будівельній галузі зростає. Могли б ви трохи розповісти про процес оподаткування будівельних робіт в Україні? Що можуть виграти у плані оподаткування турецькі підприємства, які планують заявити про себе у будівельних роботах в Україні?

 

 

Починаючи будівельний проект в Україні, дуже важливо насамперед прийняти рішення, яке створювати підприємство. Наприклад, якщо діяти у якості філіалу при здійсненні будівельно-монтажних робіт, тривалість яких менше одного року, отриманий прибуток оподаткуванню в Україні не піддаватиметься.  У разі, якщо будівельні роботи тривалістю більше одного року виконуватимуться компанією, створеною в Україні, дивіденди, отримані від цієї компанії, можуть бути звільнені від податку на прибуток підприємств в Туреччині. З іншого боку, у порівнянні із країнами на зразок Росії та Казахстану, де турецькі будівельники також здійснюють інвестиції, ставка податку на прибуток підприємств, що застосовується в Україні (%18) є більш низькою, і цей фактор також робить Україну порівняно більш привабливою. Разом із цим, наш Закон про податок на прибуток підприємств містить положення про спеціальні виключення щодо прибутків, отриманих в результаті будівельно-монтажних робіт за кордоном. РазомЗвичайно, необхідно вивчати питання можливості використання виключень для кожної інвестиції окремо та визначити, створення якої структури буде найбільш вигідним з точки зору оподаткування.  

 

Одне з основних питань, що є надзвичайно важливими для турецьких інвесторів, які збираються діяти в Україні шляхом створення нової компанії або набуття статусу учасника в існуючих компаніях, - це питання, яким буде податкове навантаження на прибутки, які утворюються у випадку виводу отриманих дивідендів та інвестицій. У цьому питанні ми можемо зазначити, що певні податкові переваги забезпечуються Угодою про уникнення подвійного оподаткування, підписаною між двома країнами.  Наприклад, якщо у внутрішньому законодавстві України при розподілі прибутку передбачена ставка податку 15%, то завдяки положенням Угоди між двома країнами при виплаті дивідендів резидентам Туреччини ця ставка може бути застосована на рівні 10%.

 

Якими будуть Ваші поради інвесторам, що планують здійснити інвестиції в Україні?

 

 

Зрозуміло, що для інвестора двома найважливішими концепціями є ліквідність і прибутковість. Також зрозумілим є те, що податки є елементом, який зменшує з одного боку чисті грошові надходження, а з іншого – прибуток, що підлягає розподілу.  З огляду на це важливим є правильна оптимізація оподаткування перед початком інвестування та створення структур, які сприятимуть оптимальному плануванню оподаткування. Особливо це стосується міжнародного оподаткування, яке у наш час перетворилося у досить складну галузь знання, яка потребує тлумачення спеціалістами. Дослідження положень податкових угод між країнами, відслідковування  нормативних вимог таких міжнародних організацій як Організація економічного співробітництва і розвитку, що є обовязковими для країн-членів, може успішно здійснюватися лише в результаті колективної праці команди, яка розбирається як у національному законодавстві і положеннях, так і в законодавстві інших країн. Наразі я переконаний, що саме партнерство у вирішенні питань із юридичними фірмами та фірмами податкового консалтингу, які добре обізнані із законами і положеннями обох країн як у плані податкового законодавства, так і інших юридичних норм, може спрямувати інвесторів у напрямку прийняття правильних рішень.    

 

 

 

 Kaynak : -