U16 Milli Takımımız, Ukrayna’da düzenlenen Victor Bannikov Turnuvası’ndaki ilk maçında Ukrayna ile 1-1 berabere kaldı. Boryspil Stadı’nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 52. dakikada Birhan Vatansever kaydederken, Ukrayna’nın golünü 80+7.(16 yaş gruplarında maç 80 dk oynanmakta) dakikada Artem Yesaulov attı.
Futbol karşılaşmasında Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Sn. Mehmet Samsar ve ekibi maçı şeref tribününden izlediler. Ayrıca TUİD olarak milli takımımıza destek olmak için tribünde yerimizi aldık.
U16 Millilerimiz, turnuvadaki ikinci maçını 16 Mayıs Perşembe günü saat 13.00’te Polonya ile oynayacak.
Teknik Direktör Hakan Tecimer yönetimindeki U16 Milli Takımının aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Doğum Tarihi
|
Mevkii
|
Samet Gün Öney |
Beşiktaş A.Ş. |
27.01.1997
|
Forvet
|
Ertuğrul Ersoy |
Bursaspor |
13.02.1997
|
Defans
|
Enes Ünal |
Bursaspor |
10.05.1997
|
Forvet
|
Furkan Emre Ünver |
Bursaspor |
30.01.1997
|
Defans
|
Emirhan Aydoğan |
Bursaspor |
26.06.1997
|
Orta Saha
|
Utku Türk |
Bursaspor |
20.01.1997
|
Forvet
|
Bahadır Çiloğlu |
Fenerbahçe A.Ş. |
05.01.1997
|
Defans
|
Savaş Polat |
Fenerbahçe A.Ş. |
14.04.1997
|
Defans
|
Tarık Çetin |
Fenerbahçe A.Ş. |
08.01.1997
|
Kaleci
|
Ahmethan Köse |
Fenerbahçe A.Ş. |
07.01.1997
|
Orta Saha
|
Muhammed Samed Karakoç |
Fenerbahçe A.Ş. |
30.06.1997
|
Orta Saha
|
Tuncer Duhan Aksu |
Fenerbahçe A.Ş. |
11.09.1997
|
Defans
|
Birhan Vatansever |
Galatasaray A.Ş. |
25.04.1997
|
Orta Saha
|
Doğuş Can İncedere |
Galatasaray A.Ş. |
15.01.1997
|
Orta Saha
|
Okan Çelik |
Gençlerbirliği |
01.01.1997
|
Forvet
|
Übeyd Adıyaman |
Gençlerbirliği |
02.10.1997
|
Kaleci
|
Tuncay Kılıç |
Göztepe A.Ş. |
02.05.1997
|
Orta Saha
|
Mücahit Çakır |
Trabzonspor A.Ş. |
19.09.1997
|
Defans
|
Sabit Hakan Yılmaz |
Turgutluspor |
27.07.1997
|
Forvet
|
Hasan Özkan |
KV Mechelen |
14.11.1997
|
Orta Saha
|
Maç Programı:
Tarih-Saat
|
1. Takım
|
Skor
|
2. Takım
|
Stat / Yer
|
15.05.2013-13.00 (A)
|
Polonya
|
1-0
|
Belarus
|
Boryspil
|
15.05.2013-17.00 (A)
|
Ukrayna
|
1-1
|
Türkiye
|
Boryspil
|
15.05.2013-13.00 (B)
|
Rusya
|
0-0
|
Sırbistan
|
Obukhiv
|
15.05.2013-17.00 (B)
|
Çek Cumhuriyeti
|
–
|
Letonya
|
Obukhiv
|
16.05.2013-13.00 (A)
|
Türkiye
|
–
|
Polonya
|
Obukhiv
|
16.05.2013-17.00 (A)
|
Belarus
|
–
|
Ukrayna
|
Boryspil
|
16.05.2013-13.00 (B)
|
Letonya
|
–
|
Rusya
|
Boryspil
|
16.05.2013-17.00 (B)
|
Sırbistan
|
–
|
Çek Cumhuriyeti
|
Obukhiv
|
18.05.2013-13.00 (A)
|
Ukrayna
|
–
|
Polonya
|
Boryspil
|
18.05.2013-13.00 (A)
|
Belarus
|
–
|
Türkiye
|
Obukhiv
|
18.05.2013-17.00 (B)
|
Sırbistan
|
–
|
Letonya
|
Obukhiv
|
18.05.2013-17.00 (B)
|
Çek Cumhuriyeti
|
–
|
Rusya
|
Boryspil
|
19.05.2013-13.00
|
A Grubu 4.sü
|
–
|
B Grubu 4.sü
|
Obukhiv
|
19.05.2013-13.00
|
A Grubu 3.sü
|
–
|
B Grubu 3.sü
|
Boryspil
|
19.05.2013-12.00
|
A Grubu 2.si
|
–
|
B Grubu 2.si
|
Bannikov
|
19.05.2013-17.00
|
A Grubu 1.si
|
–
|
B Grubu 1.si
|
Bannikov
|
Not: Türkiye, Ukrayna ile aynı saat dilimindedir.
Kafile:
İdari Görevli |
Can Günal |
A2 Milli Takım Teknik Direktörü |
Gökhan Keskin |
Teknik Direktör |
Hakan Tecimer |
Kaleci Antrenörü |
Bülent Yılmaz |
Fiziksel Performans ve Analiz Antrenörü |
Levent Şahin |
Eğitmen |
S. Fikret Toydemir |
Doktor |
Erdem Atalay |
Fizyoterapist |
Murat Gazeroğlu |
Masör |
Bülent Kallenci |
Malzemeci |
Mustafa Gülen |
|